BAYKAR Ziyaretimiz

27 Kasım 2021
27 Kasım 2021 tarihinde, takım olarak ülkemizin savunma sanayi alanındaki en büyük şirketlerinden biri olan ve uluslararası alanda ülkemizin gurur kaynağı olan BAYKAR'ın yerli İHA/SİHA üretimi yaptığı tesislerine ziyarette bulunduk.

BAYKAR, 1984 yılında Özdemir Bayraktar tarafından BAYKAR Makina ismiyle kurulmuştur. Kurulduğu günden bugüne makine parçaları, savunma ve havacılık alanında günümüzün yükselen trendi olan İHA teknolojileri üzerine AR-GE çalışmaları, yerli ve milli İHA/SİHA üretimi yapmıştır ve yapmaya devam etmektedir. Bayraktar TB2 ile büyük bir başarı elde etmiş ve bu başarıyı Akıncı ile sürdürmüştür.

Kendilerine yaptığımız ziyarette, bize geçmişten günümüze gelişen havacılık ve ecdadımızın bu konu üzerine yaptığı çalışmalardan bahsettiler ve kendilerinin bu konuda neler yaptıklarını, ürünlerini ve BAYKAR olarak geleceğe yönelik çalışmalarını anlattılar.

Sonrasında ise yerli ve milli İHA/SİHA'ların üretildiği üretim hattını tanıtarak üretimin bir kısmına şahit olmamıza vesile oldular.

Bizi ağırladıkları ve çalışmalarını yerinde göstererek bize bu güzel deneyimi yaşattıkları için tüm BAYKAR ailesine teşekkürlerimizi sunarız.

yolda çekildiğimiz bir fotoğraf

baykar tesisleri fotoğrafı