CALROV Takımından Teknofest Birinciliği

26 Eylül 2021

CALROV takımı 16-19 Eylül tarihleri arasında İTÜ Ayazağa kampüsü olimpik yüzme havuzunda gerçekleşen Teknofest İnsansız Su Altı Sistemleri finalini başarıyla tamamladı.

Takımımız üç görevden ilki olan su altı hokeyi görevini 3 dakika içerisinde tamamlayarak tam puan ve ekstra süre puanı aldı.
İkinci görev ise yarışma öncesi yaşanan talihsiz bir aksaklık sonucu yapılamadı.
Buna rağmen aracımız son görev olan ve üniversite takımları da dahil olmak üzere başka hiçbir takımın tam puan alamadığı otonom görevde çok başarılı bir performans göstererek parkuru 50 saniyenin altında bir sürede tamamladı.

Aracımız yarışma alanını ziyarete gelen Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’a ve Selçuk Bayraktar’a da otonom kabiliyetlerini sergiledi. Bakan Varank:
“Cağaloğlu Anadolu Lisesi'nin takımı bu sene ilk defa yarışmaya katılmasına rağmen çok başarılı bir şekilde otonom görevini gerçekleştirdi. Yetmedi ben oyunun kuralını değiştirdim, kalenin yerini havuzun içerisinde değiştirdik. Araçları onu da başarıyla geçti. Gerçekten gençlerimizin, hele ki lise öğrencilerimizin bu işlerle ilgileniyor olması, geleceğimiz adına umut verici"
diyerek tebriklerini dile getirdi.

bakan varank aracımızı incelerken
selçuk bayraktar'a otonom kabiliyetimizi sergiledikten sonra

35.000 TL birincilik ödülünün yanı sıra En Özgün Yazılım ödülünü de alan takımımız ödüllerini Atatürk Havalimanında gerçekleşen ödül töreninde Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve değerli bilim insanı Aziz Sancar’dan aldı.

cumhurbaşkanı erdoğan ve aziz sancardan ödül alırken
fuar alanında